Jak správně vybrat ojetý vůz

autobazar Auto Vyhybka

Nákup ojetého auta se nevyplácí podcenit. I když se situace na autobazarovém trhu pomalu zlepšuje, stále se na něm objevují rizikové vozy s nejasným původem a také vozy opravené po vážné nehodě.

I na voze, který je pro právní stránce v pořádku, se můžou objevit skryté technické vady, dané opotřebením. Většinu vad je však možné odhalit při podrobné prohlídce a na testovací jízě. Proto doporučujeme při výběru ojetého vozu dodržovat několik základních pravidel a postupů:

 1. Zkontrolujte doklady a základní identifikátory ojetého vozu

  • Je zcela nezbytné, aby VIN, č. motoru, č. typu motoru i barva ojetého vozu souhlasily s údaji uvedenými v technickém průkazu!
 2. Ověřte legální původ ojetého vozu

 3. Jak se nestát obětí podvodu?

  • Vozidlo může být zatížené leasingem nebo zástavním právem. Abyste se nestali obětí podvodu, je třeba zjistit, zda ojetý vůz není ve vlastnictví třetí osoby. Některé údaje zjistíte z technického průkazu, ale na některé přijde pouze odborník.

  • Zkontrolujte technický průkaz - v minulosti se do technického průkazu zapisoval pouze držitel vozidla, nikoli jeho majitel. Tato skutečnost ještě dnes působí problémy, protože můžete zakoupit ojetý vůz od držitele uvedeného v technickém průkazu, ale majitelem může být úplně jiná osoba, např. leasingová společnost.

Všechny tyto nezbytné věci za Vás rádi zařídíme.

ojetý vůz volvo

Jak postupovat, když máte vůz vyhlédnutý?

 1. Pokud máte ověřený původ ojetého vozu, můžete se pustit do kontroly jeho technického stavu

  • pečlivě si ojetý vůz obejděte a zkontrolujte karoserii, jestli nejeví známky opravy po havárii. Pokud vůz byl havarovaný, měl by Vám to autobazar oznámit předem. Vizuální kontrolu doporučujeme doplnit o kontrolu hloubky barvy.

  • při prohlídce na rampě se zaměřte na kontrolu motorové části podvozku a také se ujistěte, že jsou v pořádku brzdové kotouče. S kontrolou Vám může pomoci mechanik našeho autobazaru

  • důkladně si prohlédněte interiér ojetého vozu. Podle stupně opotřebení interiéru můžete poznat, jak se předchozí majitel o auto celkově staral. Na druhou stranu neopotřebený volant na deset let starém autě svědčí spíše o tom, že byly vyměněny nejviditelnější známky o skutečném stavu.

 2. Nejpříjemnější a zároveň rozhodující částí návštěvy autobazaru je testovací jízda vybraným ojetým vozem. Poslouchejte zvuk motoru při startování a chodu, důležitým znamením je také hlučnost kol a ložisek. Sledujte, jak auto drží stopu v zatáčkách a jestli ochotně brzdí. Stačí jen krátká testovací jízda a poznáte také přibližný stav spojky a řazení, které jsou u ojetých vozů občas problémem.

 3. Před samotnou koupí si vyžádejte všechny klíče, servisní knížku a návody, abyste měli jistotu, že je vše v pořádku

Jak a kde kupovat

Pokud chcete dobře vybrat, výběr a koupě ojetého vozu Vás bude stát spoustu času i energie. Díky internetu můžete vybírat z tisíců aut přímo z pohodlí domova. Vyhnete se tak amatérům, soukromým dovozcům a podvodníkům, kteří parazitují na neinformovanosti klientů. Na internetu naleznete u většiny vozů také jejich fotografie a detailní popisky. Přehledně a rychle porovnáte cenové rozdíly mezi jednotlivými druhy a typy vozů, počty najetých kilometrů, stáří atd.

Ojetý vůz rozhodně kupujte jen u prodejce se zkušenostmi a kvalitním zázemím, jako máme u nás v autobazaru AUTO-VYHYBKA. Pokud můžete, vezměte s sebou automechanika, rozhodně se nebudeme názoru objektivního odborníka bránit.

V našem autobazaru máte jistotu nejen původu vozu, ale i férového a solidního jednání. Těšíme se na Vás na naší výstavní ploše v Kostelecké ulici 1410 na Praze 9!
Autobazar Praha 9

Kostelecká 1410

196 00 Praha 9

Tel.: 724 888 700

E-mail: info@auto-vyhybka.cz

Otevírací doba autobazaru

pondělí - pátek: 9:00 - 18:00

sobota: 9:00 - 13:00 (dále po tel. dohodě)

neděle: po tel. dohodě

Napište nám!

 
TOPlist