Pojištění

Havarijní pojištění

Ukradených nebo poškozených aut je v Česku stále bohužel dost. Jejich majitelé proto mohou uzavřít havarijní pojištění, které chrání vozidlo před zničením, poškozením, krádeží nebo neoprávněným užitím. Uzavření havarijního pojištění je dobrovolné. Havarijní pojištění je možné uzavřít na vozidla všech kategorií, tedy osobní a nákladní automobily, motocykly, autobusy, návěsy, čtyřkolky, případně další jedno- i vícestopá vozidla.

Povinné ručení

Povinné ručení (neboli pojištění odpovědnosti z provozu vozidla), jeho princip je shrnut v jeho lidovém názvu: povinné, což znamená, že jej musí uzavřít každý majitel nebo spolumajitel v České republice registrovaného motorového vozidla a ručení napovídá, že z pojistky je zaručena náhrada škody, kterou způsobíme na cestách jiným. Pokud majitel povinné ručení neuzavře, může dostat pokutu až několik desítek tisícikorun. Pokud navíc narazí na nepříjemné policisty, hrozí mu vedle pokuty i zákaz řízení až na dobu jednoho roku.

Pojišťovna uhradí škody na zdraví (včetně úmrtí) i majetku (ať už na automobilu nebo na čemkoliv jiném), stejně jako další škody vyjmenované v zákoně (například zisk, o který poškozený kvůli nehodě přišel). Škodu pojišťovna uhradí poškozenému vždy, ale pokud jste například řídili pod vlivem alkoholu nebo drog, vozidlo nebylo technicky způsobilé k provozu, měli jste zákaz řízení nebo jste škodu způsobili úmyslně, bude po vás pojišťovna vyplacenou částku vymáhat (a spor bezpochyby vyhraje).

Zakoupením vozu u nás můžete získat slevu až 60%! Na havarijní pojištění nebo povinné ručení. 
Autobazar Praha 9

Kostelecká 1410

196 00 Praha 9

Tel.: 724 888 700

E-mail: info@auto-vyhybka.cz

Otevírací doba autobazaru

pondělí - pátek: 9:00 - 18:00

sobota: 9:00 - 13:00 (dále po tel. dohodě)

neděle: po tel. dohodě

Napište nám!

 
TOPlist